Selma Meijer en haar moeder
Sophia Meyer-Philips werd op 4 april 1944 met 10 anderen ontslagen. Op haar kaart van de Joodse Raad staat dat zij pas 2 dagen daarvoor in Westerbork aangekomen was.
Het historische beeld van Joden tijdens de Tweede Wereldoorlog is vaak beperkt tot slachtofferschap en onderduik. De geschiedenis van Gerhard Badrian laat een ander beeld zien en staat niet op zichzelf; veel Joodse mannen en vrouwen namen actief en georganiseerd deel aan het verzet tegen het nationaalsocialisme en de deportaties. Hier staan een paar verhalen, maar over de website staan ook anderen beschreven, daarom een overzicht, met een link naar het betreffende artikel.
Caan, Herta Neefje Badrian uit Westerbork
Sanders, Mary Ere persoonsbewijs
Van der Tweel, Henk Persoonsbewijzen wassen
Wolff, Lena Badrian bevrijdt Lena Wolff
Sophia Meyer-Philips werd op 4 april 1944 met 10 anderen ontslagen. Op haar kaart van de Joodse Raad staat dat zij pas 2 dagen daarvoor in Westerbork aangekomen was.
Trudel van Reemst-de Vries werd geboren in Duitsland en verhuisde naar Nederland, waar ze in 1937 als verpleegster naar Spanje vertrok. Tijdens de Spaanse Burgeroorlog besloot ze de linkse Republiek te steunen. Hier ontmoette ze Theo van Reemst, met wie ze trouwde. In 1939 keerde het echtpaar terug naar Nederland, waar Trudel voor het Vluchtelingencomité ging werken. Al vóór de officiële oorlogsuitbraak hielp ze Joodse vluchtelingen uit Duitsland, die illegaal in Nederland verbleven, aan papieren en distributiebonnen. In deze periode leerde ze ook Nathan Notowics kennen.